AKTUALNOŚCI

Wpadł, bo miał na sobie tę samą kurtkę

Data publikacji 24.01.2023

18 stycznia br., do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, na przesłuchanie zgłosił się 41 -letni mieszkaniec gminy Wieliczka. Policjanci rozpoznali, że jest to poszukiwany przez nich sprawca uszkodzenia drzwi w pawilonie handlowym, do którego doszło pod koniec listopada ubr. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

19 listopada ubr. w godzinach nocnych, w Wieliczce doszło do uszkodzenia drzwi w jednym z pawilonów handlowych. Policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym widać jak sprawca kopie w drzwi, powodując dewastację. Wartość strat oszacowano na blisko tysiąc złotych. W tej sprawie toczyło się postępowanie. Policjanci cały czas poszukiwali  sprawcy uszkodzenia mienia. 

18 stycznia br. do Komendy Powiatowej w Wieliczce stawił się 41- letni mieszkaniec gminy Wieliczka, który miał być przesłuchany jako świadek w innej sprawie. Kryminalni, posiadając zabezpieczone nagranie do uszkodzenia w pawilonie handlowym, skojarzyli, że stoi przed nimi poszukiwany sprawca uszkodzenia drzwi. (mężczyzna był nawet tak samo ubrany, jak w trakcie  niszczenia drzwi ) 41- latek tego samego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Sprawca przyznał się do dokonania tego przestępstwa. Kodeks karny za popełnienie tego czynu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 
 

Film VID-20230124-WA0005.mp4

Opis filmu: film, na którym mężczyzna kopie w drzwi

Pobierz plik VID-20230124-WA0005.mp4 (format mp4 - rozmiar 13.45 MB)

Powrót na górę strony