AKTUALNOŚCI

Dachowanie „polówki” pod Tarnowem

Data publikacji 24.01.2023

Na drodze krajowej 73, nad autostradą A4 tuż przed wjazdem do Tarnowa doszło do dachowania Volkswagena Polo. 64-letnia kierująca trafiła do szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut.

Dzisiaj, po godzinie 9  dyspozytor numeru alarmowego otrzymał sygnały od kierowców o dachowaniu osobówki na drodze krajowej 73 w Brzozówce, tuż przed wjazdem do Tarnowa. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, które udzielały pierwszej pomocy kierowcy samochodu, który w tym miejscu dachował. Droga krajowa 73 na kilkadziesiąt minut została całkowicie zamknięta. Ratownicy, którzy udzielali pierwszej pomocy kobiecie przetransportowali ranną do tarnowskiego szpitala w stanie ogólnie dobrym, nie zagrażającym życiu.

Policjanci ruchu drogowego ustalili przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Okazało się, że kobieta jadąc od strony Lisiej Góry w kierunku Tarnowa z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechała na lewą stronę, uderzyła w bariery energochłonne tak niefortunnie, że przewróciła swojego Volkswagena Polo na dach. Nikt inny nie uczestniczył w tej kraksie. Po ustawieniu pojazdu na kołach został on odholowany, a policjanci zabezpieczyli ślady z miejsca zdarzenia. Po przebadaniu przewiezionej do szpitala 64-letniej mieszkanki województwa podkarpackiego okazało się, że nie odniosła ona żadnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a sprawczyni została ukarana mandatem karnym w wysokości 100 złotych.

  • niebieski samochód na dachu drogi asfaltowej. w tle strażacy oraz pojazdy stojace w korku
  • niebieski samochód na dachu drogi asfaltowej. w tle strażacy
  • niebieski samochód na dachu drogi asfaltowej
Powrót na górę strony