AKTUALNOŚCI

Prelekcje z udziałem policyjnego psychologa w ZSP w Modlnicy

Data publikacji 25.01.2023

Komenda Powiatowa Policji w Krakowie zorganizowała w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Modlnicy spotkanie profilaktyczne z udziałem policyjnego psychologa podkom. Michała Dębińskiego z Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Spotkanie dedykowane było dla dyrekcji szkoły oraz rodziców uczniów klas 4 – 8 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Modlnicy, a jej tematem była sfera emocjonalna dzieci i młodzieży.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie regularnie prowadzą spotkania dla dzieci i młodzieży, przypominając o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w wielu sferach ich życia. Jednak są również tematy, które należy pogłębiać również z rodzicami i radą pedagogiczną uczniów, którzy na co dzień obserwują ich rozwój. W czasie dorastania uczniowie borykają się z różnego rodzaju problemami, zarówno rodzinnymi, jak i wśród rówieśników, co często ma wpływ na ich życie emocjonalne i poczucie własnej wartości. Dlatego tak ważne jest, aby również o tą sferę ich życia zadbać.
W tym celu Komenda Powiatowa Policji w Krakowie zorganizowała 24 stycznia br. spotkanie profilaktyczne z wykwalifikowanym psychologiem podkom. Michałem Dębińskim z Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W spotkaniu udział wzięła dyrekcja oraz rodzice uczniów klas 4 – 8. Tematem prelekcji było omówienie zjawiska samobójstw i depresji występujących u dzieci i młodzieży. Policyjny psycholog przybliżył te terminy, omówił, jakie mogą być przyczyny zachorowań na depresje, po czym rozpoznać chorobę i chęć zrobienia sobie krzywdy, a także jak można temu przeciwdziałać. Spotkanie cieszyło się bardzo dużą frekwencją rodziców, którzy z zainteresowaniem zadawali wiele pytań, na które podkom. Michał Dębiński wyczerpująco odpowiadał.
 

  • policyjny psycholog podczas prelekcji
  • prelekcje na sali gimnastycznej w szkole, widoczna siedząca publiczność rodziców, przodem do niech stoi policyjny psycholog po cywilnemu
  • prelekcje na sali gimnastycznej w szkole, widoczna siedząca publiczność rodziców, przodem do niech stoi przed nimi pani z dyrekcji szkoły obok policyjny psycholog po cywilnemu
  • tablica z wyświetloną prezentacją o samobójstwie
Powrót na górę strony