Aktualności

Policjanci zatrzymali nieletniego, który miał przy sobie broń gazową oraz narkotyki

Data publikacji 12.08.2020

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie broń gazową i narkotyki. Funkcjonariusze często kontrolują miejsca, w których gromadzą się młode osoby i sprawdzają, czy nie dochodzi tam do przypadków naruszenia prawa. Nieletni wpadł w ręce stróżów prawa właśnie podczas jednej z takich kontroli.

W okresie wakacyjnym ładna pogoda i nadmiar czasu sprawia, że młodzież niestety zaczyna eksperymentować z papierosami, alkoholem lub narkotykami. Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie  w tym okresie kontrolują miejsca, w których gromadzą się młode osoby. Podczas jednej z takich kontroli, 8 sierpnia br. późnym wieczorem, funkcjonariusze podczas patrolu pieszego ulic Zabierzowa zwrócili uwagę na grupę głośno  zachowujących się  młodych ludzi, z czego dwie z nich spożywały alkohol. Wśród nich, jak się okazało, znajdowały się dwie osoby nieletnie. Na widok policjantów młodzież zareagowała bardzo nerwowo. Wobec tego, stróże prawa postanowili sprawdzić czy aby młode osoby, choć zaprzeczyły, nie posiadają przy sobie jakiś niedozwolonych środków. Okazało się, że 16-latek w swoim plecaku miał narkotyki w postaci dwóch skrętów marihuany i broń gazową wraz z podłączonym magazynkiem z dwiema sztukami amunicji gazowej i dwiema hukowej. Obecny na miejscu 47-letni ojciec chłopaka, który chwilę przed interwencją policjantów przyjechał na miejsce odebrać syna, oświadczył, że broń znaleziona przy jego synu należy do niego i nie posiada na nią pozwolenia. Dodał też, że nie miał świadomości, że syn zabrał jego pistolet. 16-latek i jego ojciec zostali przez policjantów zatrzymani i przewiezieni do komendy. Pozostałe osoby, zostały pouczone za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, a 14-latkę policjanci przekazali pod opiekę rodzicom.

16-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut zaboru w celu przywłaszczenia pistoletu gazowego wraz z podłączonym magazynkiem i amunicją oraz zarzut posiadania narkotyków. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny, który zbada sytuację nieletniego i będzie mógł zasądzić wobec niego odpowiednie środki poprawcze lub wychowawcze. Z kolei, w przypadku kiedy okaże się, że zabezpieczona jednostka broni wymaga posiadania pozwolenia, wówczas 47-latek usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni. 

Powrót na górę strony