Aktualności

Areszt dla 28-latka, który pozbawił wolności młodą kobietę

Policjanci zatrzymali 28-latka, który mając prokuratorski zakaz zbliżania się do swojej znajomej, przetrzymywał kobietę w samochodzie i groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

20.04.br. przed godz. 23.00 dyżurny dąbrowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o wybiciu szyby w pojeździe marki Smart. Według relacji 19-letniego kierowcy  smarta uszkodzenia miał dokonać 28-letni mężczyzna poruszający się BMW, który wcześniej wymusił zatrzymanie smarta na rondzie w Gruszowie Małym i uderzył ręką w szybę od strony pasażerki pojazdu. Szyba została rozbita a jadący smartem uciekli w rejon  obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie pasażerka wysiadła.  Zgłaszający podał, że podłożem ataku kierowcy BMW  mógł być fakt, że podróżująca z nim w smarcie, 21-letnia mieszkanka powiatu dąbrowskiego kilka dni wcześniej złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jej szkodę w postaci kierowania gróźb pozbawienia jej życia przez tego 28-latka, a jej byłego partnera . Wówczas prokurator zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania i kontaktu z kobietą.  Zgłaszający interwencję  przekazał jeszcze jedną ważną a zarazem bardzo niepokojącą informację. Po tym jak pasażerka wysiadła,  nie ma z nią kontaktu i 19-latek obawiał się, że były partner mógł ją napaść.

Wobec zaistniałej sytuacji w dąbrowskiej jednostce Policji ogłoszono alarm dla wszystkich funkcjonariuszy, liczyła się każda minuta. Mundurowi przeszukiwali cały powiat drogi boczne, wjazdowe i wyjazdowe, rejon obwodnicy, gdzie ostatnio agresywny 28-latek był widziany. W trakcie przeczesywania zakamarków miasta na parkingu byłego dworca PKP patrol zauważył zaparkowane bmw. Policjanci sprawdzili samochód, był zamknięty, choć ciepła pokrywa silnika wskazywała, że kierowca nie dawno się nim poruszał. Do poszukania 28-latka został użyty pies patrolowo – tropiący, który wskazał trasę ucieczki poszukiwanego mieszkańca Dąbrowy Tarnowskiej. Kierowca bmw  ukrywał się pod kontenerem na terenie jednego z przedsiębiorstw.  Ponieważ w  trakcie czynności, okazało się że kobiecie udało się uwolnić od napastliwego mężczyzny, lecz wcześniej ten  siłą przetrzymywał ją w aucie i groził jej,  28-latek został zatrzymany.

22 kwietnia podejrzany usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej zarzuty kierowania gróźb karalnych, bezprawnego pozbawienia wolności 21 -latki oraz znieważenia policjanta. Za przestępstwa te grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd  na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące jako środek zapobiegawczy wobec  28-latka.  

Powrót na górę strony