Aktualności

Nietrzeźwy ojciec opiekował się 2-tygodniowym niemowlęciem

Data publikacji 04.05.2021

Brzescy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który znajdując się w stanie nietrzeźwości, zajmował się dwutygodniową córką. 36-letni mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Kilka godzin wcześniej, matka dziecka wyszła z domu pozostawiając córkę pod opieką jej ojca , który nie potrafił zająć się niemowlakiem. Dziecko trafiło do szpitala pod opiekę lekarzy. Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, partnerzy narazili dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, grozić im będzie kara nawet 5 lat więzienia.

W poniedziałek (03.05.br.) policjanci z Brzeska otrzymali zgłoszenie o tym, że matka 2-tygodniowego dziecka, która jak wynikało z ustaleń nadużywa alkoholu, pozostawiła dziecko pod opieką jego ojca, a który nie potrafił się nim zająć. Policjantów powiadomił kurator, który własnie przyszedł do tej rodziny.

Policjanci w rozmowie z 36- letnim mężczyzną  ustalili, że matka dziecka kilka godzin wcześniej wyszła z domu nie mówiąc, gdzie wychodzi oraz kiedy do domu powróci. Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że jest on nietrzeźwy. W organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Z uwagi na brak możliwości zapewnienia prawidłowej opieki nad dzieckiem powiadomiono zespół ratownictwa medycznego, który zabrał niemowlę do szpitala na oddział pediatrii. W wyniku przeprowadzonych w szpitalu badań okazało się również, że w organizmie dziecka stwierdzono śladowe ilości alkoholu. Dokumentacja w tej sprawie trafiła do sądu, a policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności sprawy.

Pamiętajmy, że policjanci reagują na każdą wiadomość o opiekunach pod wpływem alkoholu. Istotne jest, aby zgłaszać każdy przypadek. Bardzo często dzięki szybkiej interwencji sąsiadów, przechodniów czy innych osób funkcjonariusze mogą zapobiec tragedii.

Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Powrót na górę strony