Aktualności

Plebiscyt na najlepszy film challenge’u KILOMETR DLA MONIKI zakończony

Wczoraj zakończył się plebiscyt na najlepszy film challenge’u KILOMETR DLA MONIKI, który rozpoczęliśmy w naszym serwisie 5 maja. Głosowanie trwało do 20 maja, dziś podajemy oficjalne wyniki plebiscytu.

W plebiscycie oddano blisko 800 głosów – dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu przysyłając maile na swój ulubiony film. Statuetki dla filmów, które znalazły się na podium już czekają na laureatów.
Najwięcej głosów i pierwsze miejsce w plebiscycie zdobył film przygotowany przez Komendę Miejską Policji w Świnoujściu (244 głosy). Drugie miejsce należy do Komendy Miejskiej Policji Suwałki (144 głosy). Na ostatnim stopniu podium znalazł się film Wyższej Szkoła Policji w Szczytnie zdobywając 121 głosów.
Kolejne miejsca to OSP Stojowice (56 głosów), Centrum Szkolenia Policji w Legionowie (38 głosów), tak prezentuje się pierwsza piątka plebiscytu na najlepszy film challenge’u.

Raz jeszcze dziękujemy za udział w naszym plebiscycie, wkrótce skontaktujemy się z autorami zwycięskich filmów. Wręczenie statuetek odbędzie się 11 czerwca w Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce.

Przypomnijmy, challenge „Kilometr dla Moniki” został zainicjowany przez podinspektora Mirosława Stracha Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce, który 1 grudnia 2020 r. wraz z policjantami z powiatu wielickiego przebiegł pierwszy „Kilometr dla Moniki”, rozpoczynając w ten sposób challenge, który jak się szybko okazało stał się wyzwaniem ogólnopolskim. Challenge ten miał tylko jeden cel - wspomóc zbiórkę pieniędzy na leczenie, rehabilitację i zakup kosztownej protezy dla Moniki, siostry policjanta z Gdowa, która w wyniku wypadku drogowego straciła nogę.

Challenge, który został zapoczątkowany w Wieliczce, bardzo szybko rozszedł się dosłownie na całą Polskę. Kolejne kilometry dla Moniki pokonywali policjanci zarówno na plaży jak i na tatrzańskich szczytach. Biegali nie tylko policjanci, ale również m.in. strażacy, strażnicy miejscy, sportowcy, bibliotekarze czy funkcjonariusze straży granicznej. Setki osób wzięły udział w tym wyzwaniu wspierając nie tylko finansowo Monikę z Niegowici. Z każdym kolejnym tygodniem w internecie pojawiały się kolejne filmy z wykonania wielickiego challenge’u – jest ich już kilkadziesiąt i na tym nie koniec…

„Kilometr dla Moniki” który został zainaugurowany przez podinspektora Mirosława Stracha stał się również tematem wielu artykułów serwisów informacyjnych w całym kraju. O inicjatywie tej pisały zarówno media lokalne jak i duże ogólnopolskie portale. O pokonanych kilometrach dla Moniki pisała również ogólnopolska gazeta policyjna.

Filmy z tego challenge’u, które zostały opublikowane w internecie są różne, na niektórych symboliczny kilometr pokonuje kilka osób, a na innych kilkadziesiąt. Kilometr pokonywany jest w różny sposób, niektórzy biegają inni urządzają sztafetę, jeszcze inni pływają. Pomysłów na wykonanie tego zadania jest mnóstwo, tak samo jak osób, które się w to zaangażowały – kilometry pokonywano m.in. na plaży, na zaporze wodnej czy na Kasprowym Wierchu. Po opublikowanych w Internecie filmach widać ogromne zaangażowanie ludzi, którzy podjęli to wzywanie. Nie tylko pomogli Monice w jej jakże trudnych chwilach, ale postanowili również przygotować wyjątkowo atrakcyjne filmy, które niewątpliwie wymagały dużo pracy, zarówno „na planie”, jak i przy komputerze podczas montażu. Z tego właśnie powodu redakcja serwisu WieliczkaCity.pl, która również zaangażowała się w tą inicjatywę, postanowiła stworzyć ten plebiscyt i wyłonić najlepszy film challenge’u „Kilometr dla Moniki”, aby w ten sposób docenić pracę wielu osób włożoną w powstanie „ich challenge’y”.

źródło: wieliczkacity.pl

Powrót na górę strony