Aktualności

Kolejne rowery do patrolowania ulic trafiły do krakowskich policjantów

Na mocy porozumienia z Urzędem Miasta Krakowa, do policjantów krakowskiej drogówki trafiły kolejne już rowery, które będą wykorzystywane do patrolowania między innymi bulwarów wiślanych, okolic Rynku i innych miejsc, gdzie radiowozy mają utrudniony wjazd.

24 maja br. przed siedzibą Collegium Novum UJ odbyło się przekazanie dwóch rowerów typu MTB dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.
Rowery w ramach programu „Bezpieczny Kraków” na ręce Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie kom. Pawła Jastrzębia przekazał Bogdan Klimek - dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMK.
Kom. Paweł Jastrząb podziękował za przekazany sprzęt, podkreślając jednocześnie, że sześć jednośladów otrzymanych w 2019 roku bardzo dobrze spełnia swoją funkcję i służy funkcjonariuszom do patrolowania tych miejsc, które są trudniej dostępne dla radiowozów. Ma to szczególne znaczenie na wąskich uliczkach Starego Miasta oraz miejscach dużego natężenia ruchu rowerowego.
Policyjne patrole rowerowe  zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów, przez użytkowników dróg i reagują na popełniane wykroczenia zarówno prze kierowców jak rowerzystów.  

 

Powrót na górę strony