Aktualności

Oświęcim. Małopolski Tele-Anioł. Policjanci ruszyli z pomocą seniorce

Data publikacji 14.08.2020

Policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji udzielili pomocy 75 – letniej, niepełnosprawnej seniorce objętej nadzorem „Małopolskiego Tele-Anioła”.

W nocy z wtorku na środę (11/12/08.) tuż po godzinie 23, dyżurny oświęcimskiej komendy Policji  został powiadomiony przez krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o potrzebie podjęcia interwencji w jednym z oświęcimskich mieszkań. Ze zgłoszenia wynikało, że ratownik medyczny  z programu „Małopolski Tele – Anioł” otrzymał sygnał alarmowy od niepełnosprawnej seniorki, która spadła z łóżka i nie może samodzielnie się podnieść. 
Najbliżej miejsca zamieszkania  seniorki znajdowali się policjanci ogniwa patrolowo interwencyjnego. Mundurowi błyskawicznie udali się pod wskazany adres. Następnie weszli do mieszkania i odnaleźli seniorkę rzeczywiście leżącą obok łóżka. Ustalili, że kobieta nie potrzebuje pomocy lekarskiej, a jedynie ma problem z poruszaniem się. Policjanci podnieśli kobietę na łóżko. 
Przypominamy, że w związku z obecnym zagrożeniem epidemiologicznym, samotni seniorzy lub osoby niepełnosprawne, które pozostają w domach, również mogą liczyć na pomoc Policji. Osoba potrzebująca pomocy powinna telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonu, do którego telefon znajduje na stronie internetowej komendy lub w aplikacji „Moja Komenda” lub  telefonicznie poprosić o pomoc oficera dyżurnego danej jednostki Policji. Dzielnicowy lub dyżurny, po otrzymaniu zgłoszenia powiadomi odpowiednią instytucję.
Apelujemy również do mieszkańców o zwracanie uwagi na to, czy w sąsiedztwie starsza, samotna lub niepełnosprawna osoba potrzebuje pomocy. Wystarczy jeden telefon do służb, aby jej pomóc.
Przycisk, który ratuje życie. Ważne informacje o projekcie „Małopolski Tele-Anioł”. 
Przypominamy również , że samotnie mieszkającego niesamodzielnego seniora lub samotnie mieszkającą niesamodzielna osobę niepełnosprawną można zgłosić do programu „Małopolski Tele – Anioł” w Departamencie  Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. 
Szczegóły programu „Małopolski Tele-Anioł”:   
https://www.malopolska.pl/teleaniol
https://www.rpo.malopolska.pl/aktualnosci-fundusze-a-koronawirus/w-czasie-pandemii-koronawirusa-pod-skrzydlami-tele-aniola-bezpieczniej

 

Powrót na górę strony