Aktualności

Olkuscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dotkliwie pobił 44-latka i groził pozbawieniem życia 29-letniej kobiecie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkusz zatrzymali mężczyznę, który w lesie napadł na 44-latka i dotkliwie go pobił. Groził również pozbawieniem życia 29-letniej kobiecie.

11.06.br. mężczyzna został doprowadzany do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie przedstawiono mu zarzuty, po czym sad zastosował wobec niego tymczasowy areszt.
Do zdarzenia doszło w środę tj. 9 czerwca po godzinie 21 w gminie Wolbrom. 39-latek jadąc samochodem zauważył w pobliskim lesie zaparkowany samochód, a w nim mężczyznę i kobietę w niedwuznacznej sytuacji. Napastnik zatrzymał pojazd,  podszedł do auta i gdy wyszedł z niego właściciel, zaczął nagle bez powodu okładać go pięściami, aż ten upadł na ziemię.  Leżącego mężczyznę bił pięściami i kopał po całym ciele. Groził również pozbawieniem życia i zdrowia 29-letniej kobiecie, która była świadkiem tego zdarzenia.  Po tym 39-latek odjechał z miejsca. Pobity mężczyzna w ciężkim stanie trafił do krakowskiego szpitala. 
Policjanci szybko ustalili sprawcę napaści. 10 czerwca br. 39-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania w gminie Wolbrom. 11 czerwca br. prokurator przestawił zatrzymanemu zarzuty spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania groźby karalnej wobec kobiety towarzyszącej pokrzywdzonemu. 
12 czerwca sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. W przeszłości był bowiem karany za znęcanie i odbywał za to karę roku pozbawienia wonności  (zakład karny opuścił w 2018 roku). 

 

Powrót na górę strony