Aktualności

Kamery monitoringu zarejestrowały sprawcę kradzieży. W drodze do służby rozpoznał go i zatrzymał policjant z I komisariatu

Funkcjonariusz Komisariatu Policji I w Krakowie udając się do służby rozpoznał i zatrzymał na terenie Plant Krakowskich mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał sprawcy podejrzanemu o dokonanie kradzieży bagaży oraz szeregu płatności ze skradzionych kart bankomatowych. 25-latek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

W nocy z 30 na 31 lipca nieznany sprawca z bagażnika pojazdu zaparkowanego przy jednej z ulic w centrum Krakowa skradł portfel wraz z zawartością kart płatniczych, dokumentów i gotówki oraz  2 laptopy. Szacowana wartość kradzieży wyniosła około 15 tys. złotych. Miejsce zdarzenia objęte było monitoringiem, co pomogło mundurowym w uzyskaniu wizerunku sprawcy. Jego tożsamość była jednak nieznana. Zdjęcie złodzieja rozpowszechnione zostało wśród krakowskich policjantów. 
14 sierpnia br.  w drodze do miejsca pełnienia służby policjant z Komisariatu I Policji zauważył na terenie Plant Krakowskich mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Zatrzymał go i wezwał patrol.  Mężczyzna został przewieziony do jednostki, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży. 25-latek znany już był wcześniej z podobnych naruszeń prawa, a funkcjonariusze powiązali jego osobę  także z kradzieżami kieszonkowymi, do których doszło w okolicy Plant w drugiej połowie lipca. Wówczas łupem mężczyzny padły portfele, dokumenty, karty bankomatowe, gotówka oraz telefon komórkowy. Ustalono, że 25-latek wykorzystał karty bankomatowe płacąc nimi zbliżeniowo, głównie za alkohol w okolicznych sklepach, co potwierdziły kamery sklepowego monitoringu.  Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

 

Powrót na górę strony