Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo podczas wakacji” – wspólne działania dzielnicowych i Sanepid-u

Dzielnicowi powiatu olkuskiego oraz pracownicy Sanepid-u od początku wakacji odwiedzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Kontrole potrwają aż do zakończenia sezonu letniego.

Dzielnicowi z Olkusza, Klucz, Bukowna, Wolbromia, wspólnie z pracownicami Sanepidu z działu Oświaty Zdrowia i Promocji Zdrowia oraz z sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży w Olkuszu, odwiedzają miejsca zorganizowanych kolonii, półkolonii m.in. w bursie szkolnej w Olkuszu, Dworku Jurajskim w Wolbromiu, Leśnym Zakątku w Jaroszowcu oraz Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bukownie sprawdzając czy dzieci, które przyjechały na wakacyjne kolonie są bezpieczne i czy te przebywają się w odpowiednich warunkach.

Sprawdzany jest przede wszystkim  stan bezpieczeństwa, warunki sanitarno - higieniczne i sposób sprawowanej opieki nad dziećmi i młodzieżą. Ośrodki są kontrolowane także pod kątem czystości i odpowiedniego wyposażenia w kontekście zakażeń koronawirusem. Do tej pory kontrole przebiegły bez uwag.

W ramach działań  „Kręci mnie bezpieczeństwo podczas wakacji” policjanci przypominali  młodzieży podstawowe zasady bezpiecznej zabawy, poruszania się po drogach, bezpiecznego korzystania z Internetu, oraz wypoczynku nad wodą. Rozmawiano także o zasadach zachowania się na plaży - właściwym ubiorze, szczególnie w upalne dni, zasadności picia dużych ilości wody oraz o zagrożeniach związanych z przegrzaniem słonecznym czy ukąszeniu przez kleszcza. Zwrócono też dzieciom uwagę na zachowanie asertywności podczas kontaktu z osobą obcą. Dzieci na zakończenie spotkań zadawały mnóstwo pytań, na które prelegenci udzielali odpowiedzi. Takie spotkania będą odbywać się cyklicznie, do końca wakacji.

Powrót na górę strony