Aktualności

Dachowania samochodów na tarnowskim odcinku autostrady A4 oraz drogi krajowej DK94

Data publikacji 19.07.2021

Tarnowscy policjanci prowadzą postępowania w sprawie zdarzeń drogowych, jakie miały miejsce w sobotę w Jasieniu Brzeskim, tarnowskiego odcinka autostradowego i w niedzielę na drodze krajowej DK94 - południowej obwodnicy Tarnowa.

W sobotę około godziny 10, na tarnowskim odcinku autostrady A4 w rejonie węzła Brzesko doszło do groźnego dachowania małego samochodu dostawczego. Nitka w kierunku Krakowa została całkowicie zablokowana na kilka godzin. Na miejscu interweniowali strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci tarnowskiej drogówki, których zadaniem było wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia. Ustalili oni, że kierujący dostawczym renaultem, jadąc w kierunku Rzeszowa, usnął za kierownicą swojego auta i zjechał na lewą stronę swojego pasa ruchu. Następnie przebił bariery rozdzielające pasy ruchu, dachował i zablokował całkowicie jezdnię w kierunku Krakowa. Kierowcy renaulta nic się nie stało, natomiast pasażer został zabrany do szpitala w Brzesku. Badania szpitalne wskazały jego jedynie na ogólne potłuczenia i mógł on opuścić placówkę medyczną.W wyniku tego zdarzenia rozerwane elementy barier, które wyrzucone, uszkodziły przednią szybę autobusu. Nikt z pasażerów nie ucierpiał. Całkowicie przywrócono ruch po godzinie 13, gdy usunięto uszkodzony samochód.

Podobne zdarzenie miało miejsce w niedzielę, około południa na południowej obwodnicy Tarnowa. Kierujący samochodem bmw nie zapanował nad prowadzonym pojazdem i doprowadził do jego dachowania. Droga krajowa DK-94 w kierunku Rzeszowa została całkowicie zablokowana. Kierowca 23-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego trafił do szpitala. Młodemu kierowcy nic się nie stało.

W obu przypadkach będą prowadzone postępowania przez policjantów tarnowskiej komendy miejskiej.

  • Zniszczony samochód dostawczy na drodze A4
  • Ogólne miejsce wypadku, po prawej zniszczony samochód dostawczy, po lewej samochody osobowe jadące drugim pasem ruchu
  • Zniszczone granatowe bmw stojące w poprzek drogi na linii oddzielającej pas ruchu od pobocza, z tyłu widoczne wozy bojowe straży pożarnej
  • Ogólne miejsce wypadku, na drodze porozrzucane elementy samochodu, z tyłu widoczny ciemny samochód leżący na boku, obok strażacy
  • Zniszczone bmw leżące na prawym boku, z tyłu widoczne wozy strażackie
Powrót na górę strony