Aktualności

Kęty. Sprawca wykroczenia próbował przekupić policjantów z oświęcimskiej drogówki

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 63 – letniego mieszkańca Śląska, który przekroczył prędkość, a chcąc uniknąć mandatu … próbował przekupić policjantów. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

W niedzielę (25.07.2021) tuż po godz. 15 na terenie gm. Kęty policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego jeepem, który przekroczył dozwoloną prędkość.  
Sprawcą wykroczenia okazał się 63–letni mieszkaniec Śląska. Policjanci poinformowali mężczyznę, że przekroczył dozwoloną prędkości o 22 km/h i w związku z powyższym, zostanie ukarany mandatem i punktami. Na co kierowca zareagował propozycją łapówki za odstąpienie od czynności służbowych.  Wtedy funkcjonariusze pouczyli go, że korupcja jest przestępstwem. Mężczyzna zlekceważył ich słowa, wyciągnął dwa banknoty 100 złotowe, które wrzucił do radiowozu. Wówczas policjanci zatrzymali 63-latka za próbę wręczenia im korzyści majątkowej.
Mężczyzna został przewieziony do oświęcimskiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.
Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony