Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad Jeziorem Czorsztyńskim

Data publikacji 29.07.2021

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu we współpracy z Podhale Rescue Team z Kościeliska w ramach prowadzonych działań pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpiecznych wakacji” zorganizowali w Czorsztynie przy Przystani Jędruś nad Jeziorem Czorsztyńskim akcję informacyjno-edukacyjną. Celem akcji było promowanie bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą i terenami przywodnymi oraz w górach.

Wspólna akcja poświęcona była przede wszystkim bezpieczeństwu osób wypoczywających w wodzie i terenach przywodnych, a jej głównym celem było promowanie zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenia wypadków i utonięć osób. Słoneczna pogoda sprawiła, że chętnych na spędzania wolnego czasu nad jeziorem nie brakowało.  Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Policjanci omawiali zasady bezpiecznej kąpieli i radzili, jak należy się zachowywać, aby ten czas spędzony nad wodą i w wodzie był przyjemny i bezpieczny. Dla najmłodszych zorganizowano konkursy, dzieci chętnie odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa, a najbardziej aktywni nagrodzeni zostali upominkami. Ponadto uczestnicy mogli uzyskać wiele cennych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  m.in. osobom tonącym. Ponadto uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach na temat wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą i w górach, w ruchu drogowym, czy cyberzagrożenia. Każdy z uczestników otrzymał ulotki z zaproszeniami  do wzięcia udziału w konkursie filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

To już druga taka akcja zorganizowana w wakacje. Następna zaplanowana jest w Niedzicy na Plaży Zamajerz nad jeziorem Czorsztyńskim w dniu 13 sierpnia 2021 roku. Serdecznie zapraszamy!

  • policjanci i tłum dzieci
  • policjantka pozuje do zdjęcia z chłopczykiem w czapce policyjnej z tyłu radiowóz
  • policjantka pozuje do zdjęcia z chłopczykiem w kasku rowerowym
  • policjantka pozuje z dwiema dziewczynkami
  • policjantka przy namiocie policyjnym i dzieci
  • ratownicy medyczni pokazują dzieciom zasady pierwszej pomocy na fantomie
  • zdjęcie pamiątkowe osób uczestniczących w akcji
  • zgromadzone dzieci i policjantka
  • zgromadzone dzieci
Powrót na górę strony