Aktualności

Zarzuty dla amatora cudzych rowerów

Nowosądeccy policjanci odzyskali 8 rowerów pochodzących z przestępstw, a także zatrzymali 32-letniego amatora cudzych jednośladów. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i paserstwa, za co grozi do 10 lat więzienia. Podejrzany został objęty dozorem Policji oraz otrzymał zakaz opuszczania kraju.

Od kilku dni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu prowadzili czynności  w sprawie kradzieży roweru. W toku czynności uzyskali informację, że poszukiwany przez nich jednoślad jest użytkowany przez jednego z mieszkańców Nowego Sącza. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 32-latka. W wyniku przeszukania zajmowanego przez niego lokum funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli  różne akcesoria rowerowe oraz nożyce do cięcia metalowych prętów.  Natomiast w piwnicy przynależnej do mieszkania ujawnili 8 rowerów pochodzących z kradzieży oraz paserstwa. 
32-letni mieszkaniec  Nowego Sącza został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy, gdzie usłyszał 8 zarzutów. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem oraz za paserstwo, za co grozi do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci  dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

 

Powrót na górę strony