Aktualności

Tragiczny wypadek drogowy w Niecieczy

Data publikacji 27.08.2021

Wczorajsze popołudnie przyniosło tragiczne wieści z terenu gminy Żabno, gdzie na drodze wojewódzkiej numer 973, w miejscowości Nieciecza zderzyły się dwa samochody osobowe.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przed godziną 17.30 jadący od strony Żabna, w kierunku miejscowości Otfinów toyotą Aygo, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, po przejechaniu łuku drogi w prawo, na mokrej nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. W tym czasie sąsiednim pasem poruszał się volkswagen Golf, za kierownicą którego siedział 31-latek z powiatu dąbrowskiego. W wyniku zderzenia pojazdów poważnie ucierpiał kierowca toyoty.  Nieprzytomny 21-latek został wydobyty z uszkodzonego samochodu przez strażaków. Niestety pomimo podjętych przez nich czynności ratowania mężczyzny, kontynuowanych dalej przez załogę karetki pogotowia ratunkowego, jego życia nie dało się uratować. 
Na miejscu pracowała grupa policjantów wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy miejskiej.  Kiedy część z nich zajmowała się zabezpieczeniem na drodze, udrożnieniem ruchu, pozostali wykonywali te niezbędne czynności, które teraz posłużą oraz pomogą wyjaśnić dokładny przebieg i przyczyny tej tragedii. Przeprowadzono m.in. oględziny miejsca wypadku, oględziny biorących w nim udział pojazdów, zabezpieczono ślady i ważne dowody. Policjanci poddali również badaniu kierowcę volkswagena, które wykazało, że był on trzeźwy. 
Śledztwo w sprawie wypadku prowadzone jest w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie. Nadzoruje je Prokuratura Rejonowa w Tarnowie. 

A MY APELUJEMY DO KIEROWCÓW I POZOSTAŁYCH UŻYTKOWNIKÓW DRÓG O ZACHOWANIE DALEKO POSUNIĘTEJ OSTROŻNOŚCI. Panująca od kilku dni Iście jesienna pogoda w regionie sprawiła, że warunki na drogach są wyjątkowo trudne. Obfite opady deszczu, zalegająca w wielu miejscach woda powoduje, że nawierzchnie są śliskie i bardzo niebezpieczne.  Prosimy - ograniczcie prędkość, bądźcie czujni, uważajcie na siebie i innych !!

  • volkswagen biorący udział w wypadku, zbliżenie na uszkodzoną maskę pojazdu
  • uszkodzony volkswagen - widok na samochód od strony pasażera, w środku widoczne poduszki powietrzne
  • uszkodzona toyota
  • miejsce wypadku, na pierwszym planie uszkodzona toyota, za nią rozbity volkswagen
Powrót na górę strony