Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły z „Mrówką”

Data publikacji 15.09.2021

Po dwóch latach przerwy, wymuszonych pandemią, do szkół podstawowych w Tarnowie wróciła sympatyczna, uśmiechnięta „Mrówka”, która poprzez zabawę uczy uczniów w wieku wczesnoszkolnym, jak bezpiecznie poruszać się w drodze do i ze szkoły w ramach akcji „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ”

Od połowy września policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie rozpoczęli cykl spotkań z uczniami pierwszych klas szkół podstawowych na terenie miasta Tarnowa w ramach akcji „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ”. Funkcjonariusze przeprowadzili działania edukacyjne zmierzające do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Podczas zajęć animacyjnych dzieci zdobyły wiedzę, jak bezpiecznie dotrzeć i powrócić ze szkoły. Dzieci chętnie słuchały i przytaczały wiele przykładów pozytywnych zachowań na drodze, jak również takich, których należy unikać. Podczas zajęć zarówno dzieci jak i grono pedagogiczne aktywnie włączali się do zabaw i konkursów o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym (BRD).
W tym roku po raz kolejny do akcji edukacyjnej włączyła się Grupa PSB Sufigs, która przekazuje elementy odblaskowe za pośrednictwem pluszowej maskotki MRÓWKI. Animator tego ogromnego owada, poprzez zabawę, wspaniale edukuje, a dzieciaki zapatrzone w mrówkę naśladują właściwe zachowania na drodze. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał słodką nagrodę od sympatycznej i wesołej maskotki. Podczas dwudniowej akcji profilaktycznej przekazano uczniom blisko 300 kamizelek odblaskowych. Kolejne spotkanie z mega-Mrówką, policjantami Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie będą kontynuowane do dnia 25.10.2021. Mając na względzie bezpieczeństwo w powiecie tarnowskim, liczymy że młode pokolenie naszych najmłodszych, odpowiedzialnie i stopniowo będzie oddziaływać na pozostałych uczestników ruchu drogowego.
Dotychczasowe spotkania profilaktyczne przeprowadzono w szkołach:
Szkoła Podstawowa nr 15 im. Gen. Józefa Bema w Tarnowie, ul. Krupnicza 8
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie, ul. Skowronków 8
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tarnowie, ul. Bitwy pod Studziankami 5
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie, ul. Szewska 7
Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „Siódemka”, ul. Poniatowskiego 5
  • Grupka dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe, na zdjęciu policjant i duża maskotka mrówka
  • Dzieci w kamizelkach odblaskowych na sali gimnastycznej
  • Policjantka z grupką dzieci w klasie, przy tablicy stoi duża maskotka mrówka
  • Mężczyzna w przebraniu żółtej mrówki
Powrót na górę strony