Aktualności

Śmiertelny wypadek w Jasienicy

W środę w godzinach popołudniowych w Jasienicy doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginęła jedna osoba, a dwie kolejne zostały ranne. Przez kilka godzin droga była zablokowana w obu kierunkach.

13 października  około 15:30 w Jasienicy (pow. myślenicki) kierujący samochodem osobowym marki Audi A3, 23-latek z powiatu myślenickiego, na łuku drogi utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym  z kierunku przeciwnego kierującym samochodem Toyota Yaris.

W wyniku zderzenia pasażerka Toyoty – 62-latka z powiatu myślenickiego po przewiezieniu do szpitala, w wyniku poniesionych obrażeń zmarła,  natomiast  66-letni kierowca toyoty  z obrażeniami ciała w stanie zagrożenia życia został zabrany do szpitala. W zdarzeniu ranny został również pasażer audi, który z obrażeniami również ciała został przewieziony do szpitala.

Kierowca audi był trzeźwy. Na miejscu przeprowadzono oględziny   z udziałem prokuratora i biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych. Droga w tym miejscu przez kilka godzin była zablokowana. Pojazdy zabezpieczono do dalszych oględzin. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w okresie jesienno–zimowym , kiedy to zmieniająca się aura sprawia, że warunki na drodze mogą być nieprzewidywalne. Istotna jest koncentracja na sytuacji panującej na drodze oraz ograniczanie korzystania z rozpraszających uwagę gadżetów.

Powrót na górę strony