Aktualności

Zabrał samochód bez zgody właściciela, po czym spowodowął kolizję

Policjanci z oświęcimskiej komendy zatrzymali 30 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna bez zgody właściciela zabrał samochód, spowodował kolizję drogową , po czym chcąc uniknąć konsekwencji karnych pieszo uciekł z miejsca zdarzenia.

W sobotę (16.10.br.), tuż przed godziną 20 służby ratunkowe zostały powiadomione o kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Śląskiej w Babicach. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierowca samochodu marki Peugeot wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej zderzył się z samochodem marki BMW, po czym sprawca kolizji wysiadł z pojazdu i uciekł.

Funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą pojazdu siedział 30 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna miał zabrać samochód bez zgody właściciela, ponieważ chciał podjechać do sklepu po alkohol. W związku z powyższym wszczęto poszukiwania sprawcy.

Poszukiwania zakończono w niedzielny poranek. Mężczyznę zatrzymano na terenie jednej z posesji w gminie Oświęcim. W chwili zatrzymania 30 – latek był nietrzeźwy – 1,4 promila alkoholu. Do badań została mu pobrana krew, po czym trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W poniedziałek po południu zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut  krótkotrwałego użycia pojazdu. Ponadto prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Za krótkotrwałe użycie pojazdu i porzucenie go w stanie uszkodzonym (art. 289  § 2 kodeksu karnego)   grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto sprawca poniesie również konsekwencje spowodowania kolizji drogowej i ucieczki z miejsca zdarzenia. 

Powrót na górę strony