Aktualności

Pijany ojciec jadąc „na kebaba” z 10-letnim synem, doprowadził do kolizji w powiecie oświęcimskim

43 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu postanowił pojechać z synem do restauracji. Pijany rajd zakończył się stłuczką oraz zatrzymaniem.

Wczoraj (9.11.2021) o godzinie 15.30, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej, do którego doszło na ulicy Centralnej w Zatorze w powiecie oświęcimskim. Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 43 – latek kierujący samochodem marki Opel jadąc środkiem ulicy uderzył lusterkiem w lusterko jadącego z przeciwka samochodu marki Nissan. Poszkodowany kierowca, 26 – letni mieszkaniec Zatora widząc, że opel kontynuuje jazdę natychmiast zawrócił, po czym wyprzedził pojazd zmuszając kierowcę do zatrzymania się. Następnie podszedł do kierowcy opla. Wyczuwając od niego woń alkoholu zabrał mu kluczyki od samochodu i wezwał służby. Wtedy z pomocą poszkodowanemu ruszyli również świadkowie zdarzenia.
Badanie stanu trzeźwości kierowcy opla wykazało, że wsiadł za kierownicę mając w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. W związku z tym został zatrzymany. Z uwagi na fakt, że mężczyzna w samochodzie wiózł swojego 10 – letniego syna, na miejsce policjanci wezwali  matkę dziecka, która przejęła opiekę nad nim. Mundurowi ustalili również, że  43 – latek nie bacząc na  swój stan oraz zagrożenie, które stwarzał, postanowił pojechać z synem do jednej z zatorskich restauracji, aby zjeść kebaba.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za  stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego dziecka nad którym miał obowiązek opieki mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony