Aktualności

Członek włoskiej "Ndranghety" zatrzymany w Małopolsce dzięki europejskiej sieci współpracy policyjnej

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie, podczas dynamicznej akcji na jednej z ulic Krakowa, zatrzymali poszukiwanego członka włoskiej mafii.

W połowie listopada 2021 r. policja włoska przeprowadziła operację policyjną w ramach której doszło do zatrzymania ponad stu najgroźniejszych przestępców wchodzących w skład włoskich struktur mafijnych. Przestępcy przebywali nie tylko we Włoszech, ale również w innych krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce.
Z informacji ENFASTu (europejska sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców Europy) wynikało, że Domenico F., poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, członek jednej z najgroźniejszych mafijnych organizacji przestępczych na świecie, o nazwie ‘Ndrangheta, może przebywać na terenie naszego kraju. Dlatego też policja włoska nawiązała współpracę z Punktem Kontaktowym ENFAST w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.


Ze sprawdzeń wynikało, że Włoch ma powiązania w województwie małopolskim i może przebywać na terenie Krakowa. W sprawę niezwłocznie włączono Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie a krakowscy „łowcy głów” podjęli intensywne działania, które prowadzili nieprzerwanie przez kilka ostatnich dni.
Wykonane czynności doprowadziły do ustalenia, że poszukiwany chwilowo opuścił terytorium Polski. Dalsza współpraca sieci ENFAST, w tym bieżąca, szybka wymiana informacji w czasie rzeczywistym z kilkoma krajami, pozwoliła uzyskać informację, że Domenico F. w godzinach porannych, dokładnie 18 listopada br., wjechał na teren Polski. Kilka godzin później policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie, podczas dynamicznej akcji, zatrzymali poszukiwanego w pojeździe, na jednej z ulic Krakowa. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów, nie chciał otworzyć drzwi samochodu. Policjanci  wyważyli drzwi pojazdu i zatrzymali 37-latka. Poszukiwany był zaskoczony akcją policjantów. Miał mnóstwo rzeczy osobistych, ubrań – co wskazywało, że  zamierzał w Polsce spędzić dłuższy okres czasu.  
Włoch spędził noc w pomieszczeniach dla zatrzymanych w komendzie wojewódzkiej.  Wkrótce zostanie doprowadzony do sądu, który zadecyduje o jego ekstradycji i oddanie w ręce włoskiego wymiaru

Film CZŁONEK WŁOSKIEJ ‘NDRANGHETY

Opis filmu: Film na którym policjanci zakładają kajdanki zatrzymanemu na ręce oraz nogi, a następnie wyprowadzają go z aresztu do samochodu

Pobierz plik CZŁONEK WŁOSKIEJ ‘NDRANGHETY (format mp4 - rozmiar 27.91 MB)

Powrót na górę strony