Aktualności

Oświęcimscy dzielnicowi w akcji ratowania życia

Oświęcimscy dzielnicowi podjęli skuteczną interwencję, podczas której nie dopuścili do targnięcia się na życie przez 37 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna pod opieką ratowników medycznych trafił na leczenie do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę (20.11.br.) w jednej z podoświęcimskich miejscowości. Tuż po godzinie 12, policjanci zostali wezwani przez rodzinę 37-letniego mężczyzny, który zabrał ze sobą nóż kuchenny, po czym grożąc samobójstwem zamknął się na strychu. Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi aspirant Łukasz Januszyk oraz aspirant Mariusz Drabiec. Funkcjonariusze używając sygnałów uprzywilejowania w kilka chwil byli na miejscu. Udali się na strych, gdzie po otwarciu drzwi dostrzegli siedzącego na podłodze mężczyznę z nożem w ręku. Dzielnicowi podjęli rozmowę z 37 – latkiem, w trakcie której dowiedzieli się, że powodem desperacji było nagromadzenie się wielu życiowych problemów. Po kilku minutach policjanci przekonali mężczyznę do odłożenia noża. W związku ze złym stanem psychicznym mężczyzny na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe, które zabrało 37 – latka na leczenie do szpitala. 
Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie.  
Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie. 
Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń. 
Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/
Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie https://stopdepresji.pl/

 

Powrót na górę strony