Aktualności

Policjanci z Krzeszowic zabezpieczyli kilka pocisków artyleryjskich i pocisk moździerzowy

Data publikacji 08.12.2021

Na terenie masywu leśnego, w gminie Krzeszowice znaleziono 8 pocisków artyleryjskich oraz pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Policjanci do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów.

4 grudnia br. oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Krzeszowicach otrzymał zgłoszenie o kilku niebezpiecznych znaleziskach, znalezionych na terenie masywu leśnego w gminie Krzeszowice. Niewybuchy zostały odnalezione wykrywaczem metalu podczas wykonywania poszukiwań porzuconych i ukrytych zabytków, w sześciu różnych miejscach oddalonych od siebie o kilkaset metrów.

Policjanci wraz z pirotechnikiem udali się na miejsce, gdzie zabezpieczyli obszary, w którym znajdowały się niewybuchy. Według rozpoznania minersko-pirotechnicznego było to 8 pocisków artyleryjskich i pocisk moździerzowy pochodzenia wojskowego z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce ujawnienia niewybuchów do czasu przyjazdu saperów, którzy przejęli je i zdetonowali.

Przypominamy, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem!

  • trzy pociski artyleryjskie leżące w ziemi na terenie lasu
  • pocisk moździerzowy leżący w ziemi na terenie lasu
  • pocisk artyleryjski leżący w ziemi na terenie lasu
  • pocisk artyleryjski leżący w ziemi na terenie lasu.
  • pocisk artyleryjski leżący w ziemi na terenie lasu wokół liści
Powrót na górę strony