Aktualności

Policjantka z komendy w Wieliczce odwiedziła podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach

Data publikacji 23.12.2021

20 grudnia br., funkcjonariuszka Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wielickiej komendy w ramach działań profilaktycznych odwiedziła podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach. Spotkanie zakończyło przekazanie kartek świątecznych z życzeniami, które wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie.

Policjantka nawiązała współpracę z Dyrekcją Szkoły Podstawowej im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach, która pozwoliła na zaangażowanie uczniów wyżej wymienionej szkoły w wykonanie kartek świątecznych z życzeniami. Prace plastyczne, w których powstanie zaangażowały się dzieci oraz kadra pedagogiczna miały trafić następnie do podopiecznych ŚDS. W ramach podziękowania, przygotowano upominki dla uczniów.

Podczas spotkania z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach sierż. Adriana Palonek przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjantka zwróciła szczególną uwagę, na konieczność noszenia elementów odblaskowych (kamizelki, opaski, itp.), które powodują, że pieszy będzie dostrzeżony z dalszej odległości. Piesi powinni pamiętać o tym, by podczas przechodzenia przez jezdnię, zachować szczególną ostrożność i odpowiednio ocenić odległość pojazdu. Również przemieszczając się chodnikiem czy poboczem, należy zwracać uwagę na oblodzenie i zaśnieżenie, które w niektórych sytuacjach może przyczynić się do upadku.  Podczas zimowych, mniej sprzyjających warunków atmosferycznych, zarówno kierujący pojazdami, jak i piesi, powinni uwzględnić pogarszające się warunki na drodze. One nie tylko wpływają bezpośrednio na prowadzenie pojazdu, ale również na ruch pieszych. Zdarzające się mgliste dni, opady marznącego deszczu czy śniegu lub deszczu ze śniegiem, temperatura bliska zeru, mniejsza przyczepność zarówno na chodniku, jak i jezdni – to tylko kilka przykładów, gdzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego może być zagrożone. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz zdrowego rozsądku.

Spotkanie zakończyło  przekazanie kartek świątecznych z życzeniami, które wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie.

  • Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zagórzanach oraz policjantka Zespołu ds. Nieletnich
  • Kartki wykonane przez dzieci z Zagórzan
  • Policjantka przekazuje kartki świąteczne podopiecznym Domu Środowiskowego
  • Upominki świąteczne
Powrót na górę strony