Aktualności

Śmiertelne potrącenie na pasach w Tuchowie

Data publikacji 11.01.2022

Cofanie na skrzyżowaniu doprowadziło do potrącenia pieszej, która przechodziła przez przejście. W wyniku odniesionych obrażeń 84-letnia kobieta zmarła po przewiezieniu do tarnowskiego szpitala.

W piątek po południu w Tuchowie doszło do potrącenie pieszej, która przechodziła przez pasy. Do rannej kobiety została zadysponowana karetka pogotowia ratunkowego, a ratownicy udzielali pierwszej pomocy. 84-latka uskarżała się na bóle rąk oraz głowy. Z uwagi na obrażenia została przetransportowana do tarnowskiego szpitala. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy ustalali okoliczności zdarzenia.

Wstępne ustalenia wskazują, że około godziny 15 do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza podjechał samochód osobowy honda, który ustawił się za innym pojazdem z zamiarem skrętu w lewo w kierunku Gromnika. Po chwili kierowca zrezygnował z wykonania tego manewru i  wycofał się chcąc skręcić w prawo w stronę Tarnowa. Cofając nie zauważył  kobiety na przejściu dla pieszych za samochodem  i potrącił ją tyłem pojazdu. 20-letni kierowca z powiatu tarnowskiego  w chwili zdarzenia był trzeźwy.

W sobotę, dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał informację, że kobieta, która została potrącona w Tuchowie zmarła w szpitalu.

Policjanci prowadzą  postępowanie w związku z tym wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym pod nadzorem  tarnowskiej  prokuratury.

Powrót na górę strony