Aktualności

Akcja „Zima”. Oświęcimscy dzielnicowi sprawdzając pustostan zatrzymali ukrywającego się w nim poszukiwanego mężczyznę.

Data publikacji 14.01.2022

Dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji w jednym z pustostanów na terenie Oświęcimia zatrzymali poszukiwanego 58 – latka. Mężczyzna pomimo niskich temperatur zdecydował się na pobyt w tak trudnych warunkach, a miał do odbycia jedynie kilka dni zastępczej kary aresztu.

W czasie okresu zimowego w ramach akcji „Zima” policjanci wielokrotnie interweniują wobec osób, które przed niskimi temperaturami lub opadami atmosferycznymi szukają schronienia w piwnicach, na strychach bądź w opuszczonych budynkach.
Wczoraj (13.01.2022) tuż przed godziną 18 dzielnicowi kontrolując jeden z pustostanów na terenie Oświęcimia odnaleźli śpiącego mężczyznę. Podczas legitymowania okazało się, że jest to 58 – letni mieszkaniec Oświęcimia poszukiwany przez oświęcimski sąd do odbycia zastępczej kary aresztu za wykroczenia porządkowe. Poszukiwany noc spędził w ogrzewanych pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Wkrótce zostanie doprowadzony do jednego z zakładów karnych w którym spędzi 10 dni.

Akcja „Zima trwa”. Reaguj kiedy ludzkie życie jest zagrożone. W dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczną reakcję na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112. 

Powrót na górę strony