Aktualności

Kęty. Nocny patrol zareagował na wykroczenie drogowe, w efekcie czego zatrzymał kierowcę z cofniętymi uprawnieniami.

Data publikacji 19.01.2022

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 33 – letniego mieszkańca Wadowic, który wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Przestępstwo wyszło na jaw podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w związku z popełnionym wykroczeniem niezatrzymania się przed znakiem Stop.

W nocy z poniedziałku na wtorek (17/18.01.2021) policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Kęt. Tuż przed godziną 1 na Rynku zauważyli samochód marki Renault, którego kierowca wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, zlekceważył znak Stop. Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania i już po chwili na ulicy Krakowskiej podjęli kontrolę drogową sprawcy wykroczenia. Podczas czynności mundurowi ustalili, że kierującemu pojazdem 33 – latkowi zostały cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony