Aktualności

Spotkanie z przedszkolakami w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2022”

Data publikacji 21.01.2022

Ferie zimowe to dla dzieci przede wszystkim czas odpoczynku, ale też wspaniałych zabaw na śniegu. Jednak nawet wtedy nie można zapominać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, o których przypomnieli przedszkolakom policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi.

20 stycznia br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Miasta Krakowa odwiedzili dzieci w Przedszkolu nr 49 przy ulicy Dygasińskiego. W trakcie swojej wizyty mundurowi przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. 
Policjanci omówili tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a funkcjonariusze Straży Miejskiej zwrócili uwagę na właściwe zachowania w trakcie zabaw na stokach narciarskich i lodowiskach. Rozmawiano na temat bezpiecznego spędzania czasu w mieście i zabaw na śniegu, podczas których również należy zachować ostrożność. Mundurowi przypomnieli najmłodszym zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i korzystania z przejść dla pieszych. Dzieci dowiedziały się również czym jest numer alarmowy i w jakich sytuacjach należy wykręcić numer 112. Podczas spotkania przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe, które każdy powinien nosić aby być bardziej widocznym na drodze. 
Na koniec dzieci miały okazję wcielić się w rolę policjanta przymierzając czapkę oraz bawiąc się tarczą do zatrzymywania pojazdów. Była to również świetna okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.
 

Powrót na górę strony