Aktualności

Spotkania profilaktyczne z uczniami powiatu limanowskiego w Dniu Bezpiecznego Internetu

Data publikacji 09.02.2022

8 lutego br., w związku ze światowym Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI), w Szkole Podstawowej nr 3 w Słopnicach obchodzono ,,Dzień Świadomego Korzystania z Internetu’’.

Świętowanie Dnia Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 
Podczas tegorocznych obchodów DBI w Szkole Podstawowej nr 3 w Słopnicach zorganizowano konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów, podczas którego wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody ufundowane zarówno przez szkołę jak i Policję. Następnie odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów, które poruszało problematykę cyberprzemocy, zjawiska stanowiącego niemałe zagrożenie dla użytkowników Internetu i telefonów komórkowych. Celem spektaklu było uświadomienie dzieciom destrukcyjnego wpływu przemocy i zjawiska wykluczenia na psychikę młodego człowieka. Po przedstawieniu odbyła się pogadanka profilaktyczna z udziałem policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Funkcjonariusze mówili o cyberprzemocy oraz o zagrożeniach jakie czyhają w Internecie na każdego użytkownika. Policjanci uczyli również dzieci jak postępować będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie można szukać pomocy. 

Powrót na górę strony