Aktualności

Patrole chrzanowskich policjantów z Państwową Strażą Rybacką

Data publikacji 16.02.2022

Chrzanowscy dzielnicowi w ramach współpracy z Państwową Strażą Rybacką prowadzą działania, których celem jest ograniczenie nielegalnego połowu ryb, jak również zwalczanie obrotu ryb nielegalnie pozyskanymi do chowu lub hodowli. Mundurowi m. in. legitymują wędkarzy i sprawdzają dokumenty wymagane do połowu. Wspólne służby pełnione są cyklicznie i nadal będą kontynuowane.

W ubiegły weekend patrol dzielnicowych z chrzanowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej  kontrolowali akweny znajdujące się w powiecie chrzanowskim. Głównym założeniem wspólnych działań jest m. in. ograniczenie nielegalnego połowu ryb oraz prowadzenie profilaktyki w tym zakresie z wędkarzami.  Policjanci wraz ze strażnikami kontrolowali wędkarzy pod kątem posiadanych uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb, sprawdzali złowione ryby pod kątem legalności oraz wymaganych ich wymiarów ochronnych. Sprawdzali również, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń, w szczególności czy nie zaśmiecają terenu.

Policja i Straż Rybacka apelują, aby pamiętać, że osoby łowiące ryby powinny posiadać niezbędne dokumenty przy sobie przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie od Polskiego Związku Wędkarskiego. Ponadto należy pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów w zakresie wymiaru ochronnego ryb i ich okresu ochronnego.

Powrót na górę strony