Aktualności

Bocheńscy policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 17.02.2022

Wspólna akcja bocheńskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie pozwoliła zabezpieczyć trzy zestawy komputerowe służące do nielegalnych gier hazardowych w Bochni. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym osobom odpowiedzialnym za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do realizacji prowadzonej przez bocheńskich funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci posiadali bowiem informację, że zestawy komputerowe znajdujące się w z jednym z bocheńskich lokali mogą służyć do nielegalnych gier hazardowych. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie skontrolowali posesję w centrum Bochni, gdzie zabezpieczyli trzy maszyny (zestawy komputerowe z telefonami służącymi do kredytowani gier). Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez Małopolski Urząd Celno - Skarbowy.
Posiadanie automatów do nielegalnych gier hazardowych (bez odpowiedniej koncesji) zagrożone jest karą administracyjną wynikającą z Ustawy o grach hazardowych, w kwocie łącznej nawet miliona ośmiuset tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega osoba urządzająca nielegalne gry, oraz właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych oprócz wysokiej grzywny grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.
 

Powrót na górę strony