Aktualności

39-latek ukrywał 1000 paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 24.02.2022

Wczoraj krakowscy kryminalni zatrzymali 39-latka, który w jednym z mieszkań w centrum miasta ukrywał 1000 paczek papierosów bez znaków akcyzowych. Udaremniono tym samym wprowadzenie ich na czarny rynek. Mężczyzna odpowie za przestępstwo karno-skarbowe.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie ustalili, że w jednym z mieszkań w centrum Krakowa przechowywane są nielegalne wyroby tytoniowe. W związku z tym 23 lutego br. funkcjonariusze udali się pod ustalony adres, gdzie zastali 39-letniego mężczyznę. Kryminalni przeszukali jego mieszkanie, gdzie ujawnili papierosy, które nie posiadały polskich oznaczeń akcyzowych. Następnie policjanci przeszukali też komórkę lokatorską należącą do 39-latka. Tam również ujawnione zostały nielegalne papierosy.
W sumie zabezpieczono około 1000 paczek wyrobów tytoniowych bez odpowiednich oznaczeń akcyzowych. 39-latek został zatrzymany i przewieziony na pobliski komisariat. Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wynosiłyby blisko 17 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów karno-skarbowych, za co grozić mu może wysoka kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Powrót na górę strony