Aktualności

Groził żonie „ostrzelaniem” jej domu. Został aresztowany

Data publikacji 25.02.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie wyważyli okno balkonowe, dostali się do środka mieszkania i zatrzymali 47 – latka, który groził „ostrzelaniem” domu swej żony.

22 lutego br. około godz. 18:00 dyżurny chrzanowskiej komendy został poinformowany, że jeden z mieszkańców o północy ma zamiar dokonać „ostrzelania” domu, w którym przebywa jego żona. Dom kobiety mieścił się na jednym z osiedli w Chrzanowie, kilka kilometrów od miejsca zamieszkania mężczyzny. Dyżurny nie zwlekając natychmiast powiadomił odpowiednie służby. Policjantów skierowano zarówno do zagrożonego miejsca jak i pod adres mężczyzny, gdzie pierwsi dotarli chrzanowscy kryminalni. Pomimo wydawanych poleceń przez policjantów  gospodarz  nie reagował na nie i nie chciał otworzyć drzwi. Funkcjonariusze wyważyli zatem okno balkonowe i weszli do środka zatrzymując 47-latka. W jego mieszkaniu nie znaleziono żadnej broni.
Po nocy spędzonej w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy został doprowadzony do prokuratury i sądu.  Wobec mężczyzny tutejsi śledczy prowadzili już wcześniej dochodzenie dotyczące znęcania się nad rodziną oraz gróźb karalnych. Biorąc pod uwagę okoliczności sprawy sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 47-latkowi  grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony