Aktualności

Lekcja bezpieczeństwa z krakowskim policjantem

Data publikacji 01.03.2022

Policjanci starają się aby każde dziecko wiedziało jak może być bardziej bezpieczne, dlatego spotykają się z najmłodszymi i przekazują im cenną wiedzę na ten temat. Tym razem funkcjonariusz spotkał się dziećmi przebywającymi w Szpitalu im. Św. Ludwika w Krakowie, które uczą się w ramach zajęć szkolnych organizowanych na terenie szpitala.

28 lutego br. policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie spotkał się z małymi pacjentami Szpitala im. św. Ludwika w Krakowie, którzy uczą się w ramach zajęć prowadzonych  na terenie szpitala  dla klas pierwszych, drugich i trzecich, przez Szkołę Podstawową nr 122 przy Zespole Szkół Specjalnych nr 2. 
Podczas wizyty funkcjonariusz przedstawił dzieciom zawód policjanta i opowiedział o swojej pracy. Uczniowie dowiedzieli się też jakim sprzętem dysponują policjanci i jak wykorzystywany jest w codziennej służbie. Mundurowy wyjaśnił małym słuchaczom, że policjanci oprócz pilnowania by nikt nie łamał przepisów prawa, robią też wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta. I właśnie dlatego zjawił się w szkole, aby o bezpieczeństwie w życiu codziennym porozmawiać z uczniami.
Wszyscy z zaciekawieniem słuchali jego porad o tym, jak należy zachowywać się podczas zabaw w domu i na podwórku, aby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku, a także jak postępować podczas kontaktu z osobą nieznajomą.  Było to pierwsze z cyklu spotkań organizowanych dla małych pacjentów, podczas których dzieci będą poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony