Aktualności

Osiek. Motocyklista chcąc uniknąć konsekwencji za przekroczenie prędkości próbował przekupić policjantów. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 70 km/h. Pirat drogowy chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie, wiążące się z utratą prawa jazdy, próbował przekupić policjantów.

W ubiegłą środę (16.09.br.) policjanci z oświęcimskiej drogówki zajmujący się ściganiem przestępców i piratów drogowych, czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie Osieka. Tuż po godzinie 17, na ulicy Karolina zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Yamaha, jadący z prędkością 120km/h  na odcinku z ograniczeniem prędkości do 50km/h. 
Podczas kontroli policjanci poinformowali sprawcę wykroczenia, którym okazał się 41–letni mieszkaniec powiatu bielskiego,  o nałożeniu na niego mandatu i punktów karnych oraz zatrzymaniu prawa jazdy. Wtedy mężczyzna wyjął z portfela kilka banknotów, włożył je do dokumentów od pojazdu, a następnie przekazał je policjantom, ze stwierdzeniem, że „mogą się jakoś dogadać”.  Funkcjonariusze poinformowali motocyklistę, że w ten sposób dopuścił się przestępstwa,  więc zostaje zatrzymany. Podejrzany o przestępstwo korupcyjne  trafił do oświęcimskiej komendy. Następnego dnia 41 – latek usłyszał  prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony