Aktualności

Uczniowie „klasy policyjnej” z Marcinkowic odwiedzili sądecką komendę, by otrzymać akty nominacyjne na kolejne stopnie uczniowskie

Data publikacji 23.03.2022

22 marca br. Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu spotkał się z młodzieżą z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. W trakcie wizyty 19. uczniów klasy pierwszej liceum o profilu „Bezpieczeństwo publiczne” otrzymało z rąk szefa sądeckich policjantów akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie.

Podczas dzisiejszego spotkania w siedzibie sądeckiej jednostki mł. insp. dr Krzysztof Dymura - Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu wspólnie z Iwoną Sikorską - Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach oraz nauczycielem Grzegorzem Kaliną, wręczyli młodzieży klasy 1 b akty nominacyjne na kolejne stopnie uczniowskie. Szef sądeckich policjantów pogratulował każdemu z wyróżnionych uczniów, gdyż otrzymanie takiego dyplomu wiąże się z wysokimi osiągnięciami w nauce oraz wzorowym zachowaniem. W tym uroczystym spotkaniu wziął udział również Naczelnik Wydziału Prewencji, kom. Waldemar Górowski. 
Podczas wizyty w komendzie na ulicy Artura Grottgera uczniowie z Marcinkowic mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat roli i zadań Policji, a także dowiedzieli się więcej na temat struktury organizacyjnej sądeckiej jednostki. Dodatkowo zwiedzając budynek komendy, przyjrzeli się z bliska, jak na co dzień wygląda służba w Policji. Zapoznali się m.in. z zadaniami służby dyżurnej czy tajnikami pracy technika kryminalistyki, mogli zobaczyć pokaz broni wykorzystywanej w Policji, a także obejrzeli pojazdy służbowe oraz zdobyli wiedzę na temat pracy wykonywanej przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.
Liczymy, że to nowe doświadczenie i spotkanie z funkcjonariuszami sądeckiej Policji jeszcze bardziej zmobilizuje uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach do dalszej nauki i dążenia do celu, jakim dla wielu z nich jest wstąpienie w szeregi Policji. 
 

  • komendant wręcza uczennicy akt nominacyjny
  • policjant prezentuje uczniom broń będącą na wyposażeniu Policji
  • uczniowie odwiedzili stanowisko kierowania
  • uczniowie oglądają z bliska oznakowany radiowóz
  • uczniowie podczas prelekcji z policjantami prewencji i ruchu drogowego
  • uczniowie podczas rozmowym z technikiem kryminalistyki i policjantką prewencji
  • uczniowie ustawieni w rzędzie, komendant wręcza jednemu z nich akt nominacyjny, obok nauczyciel, w tle policjanci
  • wspólne zdjęcie na tle banneru sądeckiej Policji - od prawej komendant, dyrektor szkoły i nauczyciel
  • zdjęcie wykonane podczas spotkania w sali konferencyjnej - uczniowie, dyrektor i naczyciel oraz komendant, naczelnik i troje innych policjantów
Powrót na górę strony