Aktualności

Krakowscy policjanci kontra nielegalne wyroby tytoniowe

Data publikacji 01.04.2022

29 marca br. krakowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w garażu na terenie Podgórza przechowywali ponad 30 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 42 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. W połowie marca br. śledczy zatrzymali również 39-latka, który w Śródmieściu przechowywał „lewe” papierosy. Wówczas funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 12 tysięcy sztuk papierosów.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uzyskali informację, że przy jednej z ulic w Śródmieściu Krakowa 39-letni mężczyzna posiada nielegalne wyroby tytoniowe. 15 marca br. funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie około godz. 8, zauważyli podejrzewanego. Mężczyzna potwierdził, że w mieszkaniu znajdującym się na terenie Śródmieścia posiada wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Następnie policjanci udali się z 39-latkiem do mieszkania, gdzie znaleźli i zabezpieczyli ponad 12 tysięcy sztuk „lewych” papierosów. Mężczyzna został zatrzymany. Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wynosiłyby ponad 11 tysięcy złotych.
29 marca br. krakowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przeprowadzili kolejną realizację wymierzoną w obrót  towarami bez polskiej akcyzy. W godzinach porannych, kryminalni pojechali do Podgórza, gdzie jak ustalili, mogą być przechowywane „lewe” papierosy. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn 58-letniego i 44-letniego, którzy w jednym z garaży ukrywali ponad 30 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 42 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. Obaj zostali zatrzymani. Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wynosiłyby ponad 65 tysięcy złotych.
Wszyscy trzej odpowiedzą za naruszenie przepisów karno-skarbowych, za co grozić im może wysoka kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

  • karton z nielegalnymi papierosami
  • nielegalne papierosy
  • zdj. nielegalne wyroby tytoniowe
Powrót na górę strony