Aktualności

Tarnowski dzielnicowy z wizytą u seniorów

Data publikacji 05.04.2022

Policjanci podczas swojej codziennej służby pamiętają o osobach starszych, które najbardziej narażone są na działanie przestępców. Cyklicznie organizowane są spotkania, podczas których funkcjonariusze dzielą się z seniorami wiedzą na temat sposobu działania oszustów oraz poradami jak się przed nimi uchronić.

W ostatnim dniu marca, dzielnicowy Tobiasz Kmieć z komisariatu Tarnów-Zachód wybrał się z wizytą do Rodzinnego Domu Seniora przy ul. Kochanowskiego 32, aby spotkać się z podopiecznymi placówki, uczestniczącymi w organizowanych tam zajęciach. 

Podczas wspólnie spędzanego czasu policjant przestrzegł seniorów przed działającymi na ich szkodę oszustami, opowiadał w jaki sposób i jakimi metodami  posługują się przestępcy okradający osoby starsze z dorobku życia. Podpowiedział w jaki sposób bronić się przed nimi i unikać niepotrzebnego ryzyka. To cenna lekcja i garść wiedzy, która ma ochronić seniorów, przed  telefonami oszustów. Przy okazji policjant rozdał uczestniczącym w spotkaniu przydatne gadżety, przypominające im każdego dnia o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi.

Dodajmy, że Projekt „Rodzinny Dom Seniora” realizowany  przez Izbę Rzemieślniczą w Tarnowie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, ma na celu zapewnienie opieki dziennej i aktywizacji osób niesamodzielnych w wieku 60+. Organizowane przez placówkę zajęcia o różnorodnym charakterze, mają zapewnić utrzymanie optymalnego stanu psychofizycznego, samodzielności i aktywności podopiecznych, a w perspektywie poprawę lub utrzymanie ich jakości życia. 

  • Umundurowany policjant przekazuje kartkę uśmiechniętej seniorce. Zdjęcie zrobione w pomieszczeniu
  • Kobieta i mężczyzna (seniorzy) siedzą przy stoliku i wykonują prace malarskie. Z tyłu stoi policjant, trzymając w rękach notes z informacja o tym by nie dać się oszukać
  • Umundurowany policjant stojący obok kobiety prezentującej kalendarz na 2022 roku z informacją jak nie dać oszukać.
Powrót na górę strony