Aktualności

Nowosądeccy policjanci z wizytą w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach

Data publikacji 06.04.2022

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz sądeccy policjanci profilaktycy i technik kryminalistyki odwiedzili Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach w ramach dni otwartych placówki. Podczas tej wizyty mundurowi przybliżyli uczniom klas ósmych szkół podstawowych specyfikę policyjnej służby.

1 kwietnia br. w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach miały miejsce dni otwarte, a ponieważ jest to szkoła, która w swojej ofercie posiada m.in. tzw. klasy mundurowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, sądeccy policjanci, na czele z Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr. Krzysztofem Dymurą, zostali zaproszeni na to wydarzenie. Podczas wizyty funkcjonariusze wydziałów prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalnego spotkali się z uczniami klas 8 szkół podstawowych, którzy biorą pod uwagę kontynuowanie nauki w szkole w Marcinkowicach. Mundurowi opowiedzieli im o specyfice zawodu policjanta oraz o codziennej służbie, chętnie dzieląc się z uczniami swoim doświadczeniem. Młodzież miała również okazję obejrzeć z bliska policyjny radiowóz oraz sprzęt, jakim posługują się funkcjonariusze sądeckiej Policji.

 

 

  • dyrektorka szkoły oraz przedstawiciele służb mundurowych (w tym Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu) oraz Starosta Nowosądecki
  • policjantka i policjant oraz chłopiec z policyjną tarczą i sprzętem wykorzystywanym przez policjantów prewencji
  • policjantka opowiada młodzieży o służbie w Policji
Powrót na górę strony