Aktualności

Miał 2 promile i spowodował wypadek drogowy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolnosci

Data publikacji 22.04.2022

27-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który w Wielką Niedzielę kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów spowodował wypadek w ruchu drogowym. Jego pasażer został ciężko ranny. Mężczyzna usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

17 kwietnia br. przed godziną 18. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krakowie otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Jerzmanowicach gdzie wysłał patrol.  Na miejscu obecna była załoga pogotowia, która zajęła się rannym kierowcą i jego pasażerem. Obaj z licznymi obrażeniami ciała trafili do szpitala.
Policjanci ustalili, że 27-letni kierujący audi stracił panowanie nad kierowym pojazdem, w wyniku czego zjechał do rowu, uderzając czołowo w betonowy przepust. Został on poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że był kompletnie pijany – miał 2 promile alkoholu. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało też, że kierujący posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Po wyjściu ze szpitala 27-latek został przez policjantów zatrzymany i doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, kierowania w stanie nietrzeźwości i pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. 20 kwietnia br. sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków - Krowodrza, zastosował wobec sprawcy wypadku drogowego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony