Aktualności

Powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie bocheńskim

Data publikacji 28.04.2022

W Szkole Podstawowej w Starym Wiśniczu odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizację w dwóch kategoriach wiekowych wygrali kolejno uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieszkowicach Wielkich. Zwycięzcy będą reprezentować powiat bocheński w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w maju. 

We wtorek, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu miał miejsce powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem turnieju był Urząd Miasta Nowy Wiśnicz, a patronat nad nim objęło Starostwo Powiatowe w Bochni. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych z powiatu bocheńskiego, którzy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe : pierwszą –uczniowie w wieku 10-12 lat oraz drugą – pozostali uczniowie. W ramach turniejowej rywalizacji uczestnicy mieli do wykonania następujące zadania:

 
- test wiedzy teoretycznej, w którym odpowiadali na pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego
- test praktyczny – sprawdzenie umiejętności jazdy rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego 


Nad prawidłowym przebiegiem finału czuwał jego sędzia główny oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Mundurowi oceniali uczniów biorących udział w zawodach oraz dawali im praktyczne wskazówki związane z bezpiecznym poruszaniem się rowerem na drodze. 


Wśród szkół I miejsce w kategorii I zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach. I miejsce w kategorii II wywalczyli uczniowie z Szkoły Podstawowej w Nieszkowicach Wielkich. Uczniowie tych placówek będą reprezentować powiat bocheński w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 11-12 maja br. w Mikluszowicach. 


Nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii oraz wszystkim uczestnikom biorącym udział w zawodach wręczyli obecni na turnieju: Burmistrz Miasta Nowy Wiśnicz Małgorzata Więckowska, Przewodniczący Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdż oraz Wójt Gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala, który wchodzi w skład Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 
Wszystkim biorącym udział w zawodach serdecznie gratulujemy. 


 

Powrót na górę strony