Aktualności

Policjanci spełnili marzenie

Data publikacji 18.05.2022

10 maja gościliśmy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie 12-letniego Mikołaja, który choć na jeden dzień chciał zostać policjantem.

Jak na prawdziwego policjanta przystało, został odprawiony do służby w przez samego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Michała Ledziona. Ponieważ marzeniem chłopca  było zostać policjantem ruchu drogowego dostał także tarczę do zatrzymywania pojazdów. Następnie Mikołaj razem z mamą, bratem i przedstawicielem Fundacji „Mam marzenie” został przywitany przez maskotkę małopolskiej Policji „Inspektora Wawelka”, która towarzyszyła Mikołajowi podczas wizyty w Komendzie. Mikołaj spotkał się  tu  z policjantami ruchu drogowego, pododdziału kontrterrorystycznego, sztabu i laboratorium kryminalistycznego. Odwiedził miejsca, które na co dzień są niedostępne, m. in. stanowisko dowodzenia, pracownię daktyloskopii, gabinet komendanta. Mógł także wsiąść do radiowozu oraz zobaczyć wyposażenie specjalistycznych pojazdów, w tym także mobilnego robota pirotechnicznego. 
Na koniec wizyty nadinsp. Michał Ledzion wraz z policjantami wręczył Mikołajowi policyjne upominki i symboliczną odznakę policyjną, życząc Mikołajowi zdrowia i spełnienia kolejnego marzenia, by w przyszłości mógł wrócić do Komendy już jako policjant.

  • Chłopiec siedzi na motorze policyjnym
  • Chłopiec w ubraniu policyjnym odbiera dyplom. Zanim stoi Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie wraz z policjantami
  • Komendant Wojewódzki Policji i chłopiec ubrany w policyjny mundur
  • Policyjny antyterrorysta podaje rękę chłopcu, obok zaproszeni oście
  • Pracownik labolatorium kryminalistycznego pokazuje chłopcom odciski palców.
  • Pracownik labolatorium kryminalistycznego pokazuje chłopcom odciski palców
Powrót na górę strony