Aktualności

Impreza plenerowa w Świnnej Porębie z policyjnym akcentem

Data publikacji 30.05.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uczestniczyli w otwarciu korony zapory dla turystów w Świnnej Porębie, które jednocześnie było połączone z festynem rodzinnym z okazji zbliżających się obchodów Dnia Dziecka. Była to doskonała okazja do zaprezentowania zasobów sprzętowych Policji oraz umożliwienie zainteresowanym zdobycia niezbędnych informacji na temat procesu rekrutacji do służby, ale przede wszystkim urozmaicenie czasu najmłodszym.

W niedzielę (29 maja br.) na terenie zbiornika wodnego w Świnnej Porębie nastąpiło uroczyste otwarcie korony zapory dla turystów, które było połączone z festynem rodzinnym z okazji obchodów Dnia Dziecka. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie. Podczas imprezy swoje stoiska promocyjne prezentowali przedstawiciele gmin, koła gospodyń wiejskich, Lasy Państwowe, Państwowa Straż Pożarna, a także GOPR. Zwiedzający mogli również obejrzeć pokaz psów ratowniczych z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP w Wieprzu. 

W wydarzeniu wzięli również udział policjanci z Posterunku Wodnego w Świnnej Porębie, którzy rozpoczęli służbę na wodzie w związku z otwarciem sezonu. Funkcjonariusze zaprezentowali policyjny sprzęt tj. quady, ponton motorowy, samochód toyota land cruiser z przyczepą służącą do transportowania łodzi, a także łodzie ratowniczo-patrolowe (łódź hybrydowa PG-27 oraz łódź motorowa PG-30). 

Z kolei policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wadowickiej komendy wraz z funkcjonariuszami Rewiru Dzielnicowych przygotowali stoisko profilaktyczno-promocyjne, w ramach którego najmłodsi mogli obejrzeć sprzęt policyjny wykorzystywany do codziennej służby m.in. radiowóz, pałki służbowe, kajdanki, kamizelki kuloodporne oraz hełmy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość przymierzenia stroju policjanta i zrobienia sobie okolicznościowej fotki oraz możliwość wykonania odcisku linii papilarnych. Osoby zainteresowane podjęły również wyzwanie dotyczące udziału w quizach i  zagadkach dotyczących bezpieczeństwa, w szczególności bezpieczeństwa nad  wodą. Każde dziecko otrzymało upominki będące elementem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwa nad wodą”. 
Na stoisku dostępne były dla najmłodszych rebusy, krzyżówki i kolorowanki związane z bezpieczeństwem. Mundurowi promowali też zawód policjanta poprzez przekazywanie ulotek i informacji na temat zasad rekrutacji do służby. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno dorosłych, jak i przede wszystkim dzieci, które ochoczo brały udział w konkursach, oglądały sprzęt i wyposażenie oraz  przymierzały strój policjanta. Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań i zdjęć.
Również ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności funkcjonariuszy SPKP (Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji) , którzy na zbiorniku wodnym wykonywali różnego rodzaju ćwiczenia, gdzie jednym z elementów było np. udzielanie pomocy osobie poszkodowanej na wodzie przy użyciu łodzi i skutera z deską ratunkową. 

 • Chłopiec ubrany w strój policjanta siedzący na policyjnej łodzi.
 • Dwie małe dziewczynki ubrane w strój policjanta stojące na tle rdiowozu.
 • Dwóch umundurowanych policjantów na policyjnej łodzi na wodzie.
 • Dziewczynka z policyjną czapką na głowie. W rękach trzyma policyjną pałkę. Stoi na tle radiowozu.
 • Miejsce imprezy plenerowej. W tle namioty, oznakone radiowozy, wóz strażacki oraz tłum osób.
 • Namiot z napisem Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, oznkowany radiowóz, policyjne quady oraz umundurowani funkcjonariuse i cywilm osoby.
 • Policyjna łódź ratowniczo-patolowa na wodzie. Na niej dwóch umundurownych policjnatów.
 • Policyjny namiot, radiowóz oraz policyjne quady, a także umundurowani funkcjonariusze i cywilne osoby.
 • Umundurowana policjantka i policjant oraz trzech chłopców, którzy mają założone elementy umundurowania policyjnego. Osoby stoją na tle radiowozu.
 • zjazd na linie strażaka wspólnie z psem
 • zjazd na linie strażaka wspólnie z psem
 • pies staży pożarnej wykonuje skok ratunkowy do wody
 • SPKP podczas ćwiczeń na łodzi służbowej
 • SPKP ćwiczenia na skuterze wodnym podjęcie osoby z wody
 • zdjęcie psów ratowniczych
Powrót na górę strony