Aktualności

Policjanci powiatu oświęcimskiego promowali bezpieczeństwo na piknikach rodzinnych z okazji Dnia Dziecka

Data publikacji 06.06.2022

W Zatorze na terenie ośrodka wypoczynkowego, w którym przebywają uchodźcy z Ukrainy oraz na terenach rekreacyjnych Klubu Sportowego w Palczowicach odbyły się dwa pikniki rodzinne z okazji „Dnia Dziecka”.

1 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze wspólnie z innymi służbami uczestniczyli w pikniku rodzinnym zorganizowanym na terenie ośrodka wypoczynkowego, w którym schronienie przed wojną znalazło kilkaset osób z Ukrainy. Na przygotowanym stoisku profilaktycznym policjanci prezentowali sprzęt policyjny oraz wyposażenie radiowozu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.  Natomiast starszym uczestnikom pikniku mundurowi wręczali ulotki informacyjne, przypominając o ograniczonym zaufaniu do osób obcych mogących chcieć wykorzystać ich trudną sytuację życiową. Funkcjonariusze przypominali, że w sytuacji zagrożenia należy kontaktować się z operatorem numeru alarmowego 112, a także informowali o możliwości skorzystania z infolinii dla uchodźców obsługiwanej przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji  numer + 48 47 72 123 07,  pod którym można przekazywać, jak również uzyskiwać informacje w sytuacjach związanych z zaginięciem osób. Informowali również  o możliwości powiadamiania o wszelkich przejawach handlu ludźmi pod numerem telefonu   + 48 47 72 56 502  tj. infolinii Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.
4 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze uczestniczyli w pikniku rodzinnym na terenie Klubu Sportowego w Palczowicach gdzie piknik dla dzieci z wieloma stoiskami, zabawami i pokazami przygotowała rada rodziców oraz nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zatorze. Na policyjnym stoisku profilaktycznym mundurowi z Zatora prezentowali radiowóz,  sprzęt oraz  wyposażenie policyjne. Opowiadali o swojej służbie oraz zadaniach realizowanych przez dzielnicowego na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.  Ponadto przybliżali dzieciom zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa dziecka w miejscu zamieszkania, na drodze, w podróży oraz w Internecie. Przekazywali ulotki i malowanki o tematyce prewencyjnej. 
 

  • dzielnicowi wspólne zdjęcie z dziećmi
  • policjant prezentuje wyposażenie służbowe
  • prezentacja radiowozu
  • stoisko policyjne
  • policjant rozmawia z dziećmi
  • Piknik z okazji Dnia Dziecka w Ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
  • Piknik z okazji Dnia Dziecka w Ośrodku dla uchodźców z Ukrainy (3)
  • Piknik z okazji Dnia Dziecka w Ośrodku dla uchodźców z Ukrainy (4)
  • Piknik z okazji Dnia Dziecka w Ośrodku dla uchodźców z Ukrainy (5)
Powrót na górę strony