Aktualności

Mundurowy Dzień Dziecka w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej

Data publikacji 06.06.2022

W miniony piątek, na terenie Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej odbył się 4 mundurowy piknik rodzinny z okazji „Dnia Dziecka” organizowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z Zarządem Terenowym Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZP.

Piknik rozpoczął seans w CKiF w Suchej Beskidzkiej, gdzie rodzice wraz z pociechami mogli obejrzeć animacje Disneya „Raya i ostatni smok”, a następnie wspólnie z maskotką suskiej Policji „Polickiem” wejść na parking komendy, gdzie przygotowano wiele atrakcji.  Na początku prezentowane były radiowozy oznakowane znajdujące się na stanie Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Uczestnicy pikniku  mogli nie tylko pooglądać pojazdy na zewnątrz, ale też i w środku, co wzbudzało zainteresowanie naszych najmłodszych, gdyż mogli usiąść za kierownicą prawdziwego radiowozu. Można było również obejrzeć wozy strażackie, gdzie załogi z PSP Sucha Beskidzka i OSP Sucha Beskidzka Miasto chętnie prezentowały swoje pojazdy. Największą atrakcją cieszył się pojazd specjalistyczny, którego kosz  wynosił wysoko wszystkie zainteresowane dzieci z rodzicami. Na pikniku nie zabrakło zamków dmuchanych, które jak zawsze na takich spotkaniach były oblegane. Kolejną z atrakcji była przejażdżka quadem policyjnym, strzelanie z paintball-a, przejażdżka prawdziwymi konikami w asyście policjantki . Obecni na pikniku GOPR-owcy w tym policjant zorganizowali dla dzieci ściankę wspinaczkową, gdzie każde dziecko pod ich asekuracja mogło bezpieczne wejść i zejść zdobywając szczyt placu suskiej komendy. Każdy z zaproszonych uczestników pikniku mógł uzupełnić spalone kalorie przy kiełbasce lub kaszance z grilla. Nie zabrakło w czasie pikniku malowania twarzy pociech przez panie animatorki, które prowadziły też różne konkursy i organizowały wspólne tańce. W trakcie organizowanych zabaw każde dziecko  otrzymywało nagrody wręczane przez przewodniczącego Zarządu Terenowego Związku Zawodowego Policjantów.

          IV edycja Mundurowego Dnia Dziecka przeszła już do historii, lecz przygotowana moc atrakcji, a także piękna pogoda sprawiły, że to wyjątkowe spotkanie pozostanie na długo w pamięci naszych pociech, które z niecierpliwością będą czekać na jego kolejną edycję.

 

 

 

  • dzieci i rodzice stojący przy radiowozach
  • dzieci z animatorkami bawiący się na placu
  • dzieci zjeżdżające na dmuchańcach
  • dziewczynka wspinająca się na ściankę gopru
  • dziewczynka rzucająca żółtą piłka do celu
  • mama wraz z dziećmi wznoszona w koszu strażackim
  • pies szukający w drewnianej skrzynce zapachu środków odurzających
  • policek prowadzi dzieci i rodziców na piknik
Powrót na górę strony