Aktualności

Dzień Dziecka z udziałem policjantów z powiatu gorlickiego

Data publikacji 06.06.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach oraz Komisariatu Policji w Bieczu w ostatnich dniach brali udział w organizowanych z okazji Dnia Dziecka piknikach w Gorlicach, Bieczu, Uściu Gorlickim, Łużnej i Moszczenicy.

Ostatni tydzień przebiegał pod znakiem obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. W związku z tym wiele instytucji i samorządów organizowało festyny i pikniki dla najmłodszych, na których nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy Policji.  Policjanci z gorlickiej komendy, jak również z komisariatu w Bieczu uczestniczyli w kilku takich wydarzeniach, promując wśród dzieci i młodzieży wykonywany zawód. Ponadto funkcjonariusze prezentowali sprzęt jakim dysponuje Policja, czyli radiowozy, motocykle i quady. Jednocześnie rozmawiali z najmłodszymi i ich rodzicami odpowiadając na różne ciekawe pytania dotyczące prezentowanego sprzętu jak i pracy w Policji. W trakcie trwających imprez policjanci przekazywali także uczestnikom ulotki informacyjne dotyczące bezpiecznego wypoczynku na wakacjach, kampanii „Stop włamaniom do domów” oraz promujące bezpieczną jazdę.

Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających stoiska Policji zarówno dorosłych jak i dzieci cieszył się quad i motocykl. Najmłodsi mieli także możliwość zrobienia sobie odcisku linii papilarnych i ubrania stroju jakiego używają policjanci podczas zabezpieczeń różnych wydarzeń.

Organizatorom imprez dziękujemy za zaproszenia, a dzieciom życzymy samych radosnych dni, a za kilka lub kilkanaście lat zapraszamy w szeregi Policji.

  • Dwóch chłopców stoi ubranych w policyjny strój ochronny, jeden jest w kasku i trzyma w ręku tarczę, a drugi pałkę. Za nimi radiowóz policyjny i policjant rozmawiający z kobietą.
  • Dwóch policjantów stoi przy radiowozie i rozmawiają z kobietą, obok na policyjnym quadzie siedzi młody chłopiec
  • Na motocyklu policyjnym siedzi dwoje dzieci.
  • Na policyjnym quadzie siedzi chłopiec, obok przechodzą inne dzieci.
Powrót na górę strony