Aktualności

„Jednośladem bezpiecznie do celu” – akcja zakopiańskiej drogówki z motocyklistami

Data publikacji 14.06.2022

Policjanci zakopiańskiej drogówki w minioną niedzielę przeprowadzili działania ,,Bezpieczny Motocyklista” podczas, których skontrolowali 59 kierujących motocyklami. Podczas niedzielnych działań nie ujawniono poważniejszych wykroczeń.

Policjanci zakopiańskiej drogówki w minioną niedzielę tj. 12 czerwca br. na terenie powiatu tatrzańskiego przeprowadzili działania ,,Bezpieczny Motocyklista”. Podczas działań nie ujawniono poważniejszych wykroczeń. Dwóch kierujących nie posiadało uprawnień do kierowania motocyklem. W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne motocykli oraz ujawniono jednego kierującego który posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień. Podczas działań policjanci przypominali o nowych przepisach które weszły w życie 1 czerwca 2021 r. 

Warto pamiętać o bezpieczeństwie nie tylko własnym, ale też osób przewożonych na motocyklu. Jazda motocyklem z pasażerem wymaga odpowiedniego przygotowania. Zarówno kierowca, jak i pasażer muszą przestrzegać podstawowych zasadach mających wpływ na bezpieczeństwo. 
Kierowco samochodu, zanim rozpoczniesz manewr wyprzedzania upewnij się, że bezpiecznie możesz go wykonać. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stają się przez to mniej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu. Obserwuj drogę, patrz w lusterka – w tym przypadku, te z pozoru proste czynności nabierają ogromnego znaczenia i mogą uratować ludzkie życie.
Motocyklisto, przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w tym dostosuj prędkość do warunków ruchu, zawsze zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru.
Pamiętaj, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

R.W./fot.#policjazakopane
 

  • policjantka kontroluje motocykliste
  • policjant z drogówki rozmawia z motocyklistą, obok zaparkowany motocykl
  • policjant z drogówki kontroluje motocyklistę
  • motocyklista siedzi na mototocyklu na poboczu drogi, w tle policjant z drogówki kontroluje kolejny motocykl.na poboczu stoi zaparkowany radiwoóz
Powrót na górę strony