Aktualności

Światowy Dzień Krwiodawcy - policjanci i pracownicy KPP w Krakowie podzielili się krwią 

Data publikacji 15.06.2022

Podczas Światowego Dnia Krwiodawcy, w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, pod hasłem „103 litry krwi na 103 rocznicę powstania Policji” przeprowadzona została kolejna już w tym roku akcja krwiodawstwa. Ten cenny dar zostanie przekazany dla potrzebujących. 

Każdego dnia krew ratuje ludzkie życie, dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, jak i innych garnizonów regularnie się nią dzielą, organizując akcje krwiodawstwa na terenie swoich garnizonów, dzieląc się z potrzebującymi tym cennym darem, jakim jest krew. 14 czerwca br. w Światowy Dzień Krwiodawcy, w ramach akcji z ogromnym sercem włączyli się policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Zebrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali oraz klinik naszego regionu. Akcja krwiodawstwa została przeprowadzona z udziałem załogi Terenowej Stacji Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ Stacji Terenowej w Krakowie.

 
W przypadku oddawania krwi indywidualnie w RCKiK lub oddziałach terenowych, przy rejestracji należy poinformować, że oddaje się krew na akcję „103 litry krwi na 103 rocznicę powstania Policji” lub podać nr akcji, M103. Akcja potrwa do 31 lipca. 
WARTO POMAGAĆ! Oddając krew, możesz uratować komuś życie! Dlatego zachęcamy wszystkich do podzielenia się tą cenną cząstką siebie!
 

Powrót na górę strony