Aktualności

Inauguracja akcji małopolskiej Policji „Bezpieczne Wakacje 2022” na otwarciu basenu letniego w Libiążu

Data publikacji 27.06.2022

25 czerwca br. podczas otwarcia basenu letniego w Libiążu, w powiecie chrzanowskim, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Libiążu, zainaugurowali akcję „Bezpieczne Wakacje 2022”.

Podczas wydarzenia w specjalnie przygotowanym miasteczku profilaktyczno-edukacyjnym, tuż obok basenu, prowadzono kampanię aby dzieci i młodzież: uwrażliwiać, przestrzegać, przypominać a także uczyć bezpiecznych zachowań w trakcie letniego wypoczynku.

W ramach VI ogólnopolskiej akcji informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci wraz z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przypomnieli, że zawsze należy korzystać ze strzeżonych kąpielisk oraz stosować się do regulaminów tam obowiązujących i poleceń ratownika.

Skupiono się na tematyce dotyczącej racjonalnych form spędzania czasu wolnego w domu lub na zorganizowanym wypoczynku letnim, a także w podróży, podczas poruszania się po drogach  i szlakach górskich oraz  podczas gier i zabaw rekreacyjnych w terenie. Omawiano również sposoby zapewnienia bezpieczeństwa pozostawionemu mieniu, udostępniono materiały profilaktyczne, w ramach kampanii informacyjnej „Stop włamaniom do domów”. Na spotkaniu najmłodszym uczestnikom wyjaśniono do czego służy numer alarmowy 112 i w jakich sytuacjach należy z niego korzystać. 

Dla zainteresowanych przygotowano ulotki „Jak zostać policjantem”, a także zaprezentowano plakaty doborowe do Policji.

W trakcie imprezy, na stanowisku profilaktycznym omawiano także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zainteresowani mogli dowiedzieć się w jaki sposób z jej pomocą mogą zgłaszać przypadki, np. miejsca niebezpieczne na wodach. Ponadto przybliżono techniczną stronę KMZB oraz to w jaki sposób posługiwać się mapą i skutecznie z niej korzystać.

Podczas imprezy na uczestnikow czekały alkogogle i narkogogle, w których można było pokonać specjalnie przygotowany slalom. Najmłodsi mieli okazję wykonać odciski swoich linii papilarnych na specjalnych kartkach oraz zdobyć pieczątki z wizerunkami smoków policyjnych.

Młodzież zachęcano również do udziału  w konkursie  filmowym, pn. "ARTYSTYCZNY przeWODNIK", który wystartował w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”,  a propaguje bezpieczne przebywanie nad wodą oraz zdrowy tryb życia.

Podczas takich działań nie mogło zabraknąć maskotek małopolskiej Policji przedstawiających smoki - Inspektora Waweleka i Polisi. Ich obecność wywołała wiele pozytywnych reakcji wśród uczestników.

 

 

Powrót na górę strony